• اصلاحیه
  ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  پیرو اطلاعیه قبلی بدینوسیله ساعت بازشدن گروه های عتبات از 9 صبح به ساعت 14 اصلاح می گردد . 

 • بازشدن سیستم عتبات جهت ثبت نام زائرین محترم برای تاریخ های 97/09/01 لغایت 97/09/30
  ۲۱ آبان ۱۳۹۷
  ضمن عرض سلام باستحضار میرساند تعداد محدودی گروه عتبات برای تاریخ های 97/09/01 لغایت 97/09/30  جهت ثبت نام زائران محترم فردا سه شنبه مورخ 22 آبان ماه ساعت 9 صبح در سامانه عتبات باز خواهد شد .   

 • قابل توجه دفاتر زیارتی فعال در ایام اربعین
  ۱۴ آبان ۱۳۹۷
  باسلام از کلیه دفاتر زیارتی فعال در ایام اربعین درخواست میشود . لیستی از زائرینی که گذرنامه های خود را هنوز تحویل نگرفته اند و گذرنامه ی آنان در شرکت شما موجود می باشد   در اسرع وقت به شرکت مرکزی ارسال نمایید  و یا به شماره 66438079 فاکس نمایید. 

 • بازشدن سیستم عتبات برای تاریخ های 14 لغایت 30 آبان ماه
  ۷ آبان ۱۳۹۷
  باسلام به اطلاع میرساند تعدادی محدود گروه عتبات برای تاریخ های 97/08/14 لغایت 97/08/30  امروز دوشنبه  مورخ 97/08/07 ساعت 14 جهت ثبت نام زائران عتبات در سیستم عتبات باز خواهد شد . 

 • اطلاعیه مهم
  ۲۷ مهر ۱۳۹۷
  متاسفانه تعداد محدودی از گذرنامه های زائرین اربعین در دفاتر جابه جا شده است . خواهشمند است  نسبت به کنترل گذرنامه های خود اقدام  و درصورت مغایرت هرچه سریعتر به شرکت مرکزی عودت فرمایید .

 • قابل توجه دفاتر زیارتی استان تهران
  ۲۲ مهر ۱۳۹۷
  از دفاتر زیارتی استان تهران مجدانه و صمیمانه تقاضا می کنیم جهت تحویل مدارک مربوط به سامانه سماح  به دفاتر منتخب مرجع مراجعه فرمایند 

اخبار

اعلام فراخوان ظرفیتهای جدید حج ۹۷ در استان تهران+جدول

گروه خبر: حج عمره ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

مهران فرشید در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، گفت: امسال ظرفیت حدود 10 هزار نفر برای اعزام به حج تمتع از استان تهران در نظر گرفته شده این در حالی است که تاکنون 4100 نفر ثبت‌نام خود را در سامانه و در دفاتر زیارتی قطعی و یا در حال انجام پرداخت وجه به منظور قطعی کردن ثبت نامشان هستند.
وی افزود: تکمیل مدارک و پرداخت وجه که در 2 مرحله انجام می‌شود و با پرداخت مرحله اول، ثبت‌نام زائران قطعی محسوب می‌شود.
مدیرکل حج و زیارت استان تهران تصریح کرد: قبلاً زائرانی که در سامانه reserve.haj.ir مرحله رزرو را انجام و در نهایت با انتخاب کاروان و پرداخت وجه به صورت سیستمی ثبت نام خود را قطعی کرده بودند این کار را انجام داده‌اند که البته این اقدام شامل کسانی بوده که دارنده قبوض ودیعه‌گذاری تا 30 دی 1385 بوده اما به دلیل عدم مراجعه به موقع دارندگان اسناد مذکور و وجود ظرفیت خالی در بعضی از کاروان‌ها، سازمان حج و زیارت مجبور به اعلام اولویت‌ پلکانی خواهد بود.
وی گفت: بر همین اساس آن دسته از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا 30 دی 85 و در زمان مشخص شده نسبت به تکمیل اطلاعات خود و دریافت کد رهگیری اقدام کرده‌اند از 8 اسفند ثبت‌نام خود را در سامانه نهایی و با مراجعه به دفاتر زیارتی کاروان خود را قطعی کرده‌اند.
فرشید در توضیح بیشتر تصریح کرد: واجدین شرایط پس از انتخاب کاروان می‌بایستی حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به همراه اصل قبض ودیعه‌گذاری، شناسنامه و کارت ملی به مدیر کاروان مربوطه مراجعه و تأییدیه ثبت‌نام خود را دریافت کنند. در صورت عدم مراجعه به موقع به کاروان ثبت‌نام اولیه به صورت سیستمی ابطال و ظرفیت خالی کاروان‌ها طبق برنامه زمان‌بندی در اختیار دارندگان سایر اولویت‌ها قرار می‌گیرد.

مدیرکل حج و زیارت استان تهران اعلام کرد در صورت وجود ظرفیت خالی اعلام اولویت‌ها به صورت پلکانی و وفق جدول ذیل انجام خواهد شد. 

 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تمامی عملیات ثبت نام و دریافت وجه امسال به صورت سیستمی قابل انجام می‌باشد، تمامی افرادی که اولویت آنان اعلام می‌شود در اسرع وقت نسبت به ثبت نام در کاروان‌های دارای ظرفیت خالی اقدام کنند زیرا در صورت تکمیل ظرفیت کاروان‌ها امکان افزایش ظرفیت مقدور نخواهد بود.
 

منبع: روابط عمومی شرکت مرکزی
چاپ خبرتصاویر: