• امیرالمومنین علی (ع) یگانه گوهر درخشنده هستی و مولود کعبه
  ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  در سیزدهم رجب سال ۳۰ عام الفیل، واقعه ای بس عجیب رخ داد که هرگز در تاریخ بشریت سابقه نداشته و بعد از آن نیز تکرار نشده است؛ در این واقعه نوزادی در درون خانه کعبه چشم به دنیا گشود که نام مبارک ایشان را علی(ع) نهادند. پدر آن حضرت ابوطالب فرزند عبدالمطلب بن هاشم بن عبد مناف (عموی …

 • ساعت کاری شرکت در ایام نوروز
  ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
  قابل توجه کارگزاران محترم شرکتها و دفاتر زیارتی مدیران راهنمای کاروانها مراجعین گرامی ساعت کاری شرکت مرکزی کارگزاران امور زیارتی استان تهران در ایام نوروز به شرح ذیل میباشد .

 • شرح وظایف مدیران کاروانهای عتبات عالیات
  ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
  کارگزاران محترم شرکتها و دفاتر زیارتی با سلام  شرح وظایف مدیران کاروان های عتبات عالیات عراق با لحاظ نظرات واصله از مدیران محترم دفاتر حج و زیارت استان ها و برخی از کارگزاران محترم بازنگری و اصلاح و در اختیار شما قرار داده شده است . با توجه به تاکیدات مدیریت محترم حج …

 • دستورالعمل اجرایی فرمهای فهداک
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
                                                                                            …

 • دهم رجب
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
  سالروز ولادت با سعادت سرور کائنات و مفخر عالمیان ، به حضرت امام محمّد التّقی ( الجواد ) علیه السّلام و نیز ولادت فخر آفرین صحرای کربلا حضرت علی الأصغر علیه السلام را به پیشگاه با عظمت وارث پیغمبران و خاتم اوصیا ،حضرت صاحب الزّمان ارواحنا فداه و عموم شیعیان و محبین حضرات …

 • جزوه قدم به قدم با مدیران راهنمای عتبات عالیات ویژه کاروانهای نوروزی
  ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
  جهت دریافت فایل مذکور به ضمیمه مراجعه کنید

اخبار

اعلام فراخوان ظرفیتهای جدید حج ۹۷ در استان تهران+جدول

گروه خبر: حج عمره ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

مهران فرشید در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، گفت: امسال ظرفیت حدود 10 هزار نفر برای اعزام به حج تمتع از استان تهران در نظر گرفته شده این در حالی است که تاکنون 4100 نفر ثبت‌نام خود را در سامانه و در دفاتر زیارتی قطعی و یا در حال انجام پرداخت وجه به منظور قطعی کردن ثبت نامشان هستند.
وی افزود: تکمیل مدارک و پرداخت وجه که در 2 مرحله انجام می‌شود و با پرداخت مرحله اول، ثبت‌نام زائران قطعی محسوب می‌شود.
مدیرکل حج و زیارت استان تهران تصریح کرد: قبلاً زائرانی که در سامانه reserve.haj.ir مرحله رزرو را انجام و در نهایت با انتخاب کاروان و پرداخت وجه به صورت سیستمی ثبت نام خود را قطعی کرده بودند این کار را انجام داده‌اند که البته این اقدام شامل کسانی بوده که دارنده قبوض ودیعه‌گذاری تا 30 دی 1385 بوده اما به دلیل عدم مراجعه به موقع دارندگان اسناد مذکور و وجود ظرفیت خالی در بعضی از کاروان‌ها، سازمان حج و زیارت مجبور به اعلام اولویت‌ پلکانی خواهد بود.
وی گفت: بر همین اساس آن دسته از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا 30 دی 85 و در زمان مشخص شده نسبت به تکمیل اطلاعات خود و دریافت کد رهگیری اقدام کرده‌اند از 8 اسفند ثبت‌نام خود را در سامانه نهایی و با مراجعه به دفاتر زیارتی کاروان خود را قطعی کرده‌اند.
فرشید در توضیح بیشتر تصریح کرد: واجدین شرایط پس از انتخاب کاروان می‌بایستی حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به همراه اصل قبض ودیعه‌گذاری، شناسنامه و کارت ملی به مدیر کاروان مربوطه مراجعه و تأییدیه ثبت‌نام خود را دریافت کنند. در صورت عدم مراجعه به موقع به کاروان ثبت‌نام اولیه به صورت سیستمی ابطال و ظرفیت خالی کاروان‌ها طبق برنامه زمان‌بندی در اختیار دارندگان سایر اولویت‌ها قرار می‌گیرد.

مدیرکل حج و زیارت استان تهران اعلام کرد در صورت وجود ظرفیت خالی اعلام اولویت‌ها به صورت پلکانی و وفق جدول ذیل انجام خواهد شد. 

 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تمامی عملیات ثبت نام و دریافت وجه امسال به صورت سیستمی قابل انجام می‌باشد، تمامی افرادی که اولویت آنان اعلام می‌شود در اسرع وقت نسبت به ثبت نام در کاروان‌های دارای ظرفیت خالی اقدام کنند زیرا در صورت تکمیل ظرفیت کاروان‌ها امکان افزایش ظرفیت مقدور نخواهد بود.
 

منبع: روابط عمومی شرکت مرکزی
چاپ خبرتصاویر: