• امیرالمومنین علی (ع) یگانه گوهر درخشنده هستی و مولود کعبه
  ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  در سیزدهم رجب سال ۳۰ عام الفیل، واقعه ای بس عجیب رخ داد که هرگز در تاریخ بشریت سابقه نداشته و بعد از آن نیز تکرار نشده است؛ در این واقعه نوزادی در درون خانه کعبه چشم به دنیا گشود که نام مبارک ایشان را علی(ع) نهادند. پدر آن حضرت ابوطالب فرزند عبدالمطلب بن هاشم بن عبد مناف (عموی …

 • ساعت کاری شرکت در ایام نوروز
  ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
  قابل توجه کارگزاران محترم شرکتها و دفاتر زیارتی مدیران راهنمای کاروانها مراجعین گرامی ساعت کاری شرکت مرکزی کارگزاران امور زیارتی استان تهران در ایام نوروز به شرح ذیل میباشد .

 • شرح وظایف مدیران کاروانهای عتبات عالیات
  ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
  کارگزاران محترم شرکتها و دفاتر زیارتی با سلام  شرح وظایف مدیران کاروان های عتبات عالیات عراق با لحاظ نظرات واصله از مدیران محترم دفاتر حج و زیارت استان ها و برخی از کارگزاران محترم بازنگری و اصلاح و در اختیار شما قرار داده شده است . با توجه به تاکیدات مدیریت محترم حج …

 • دستورالعمل اجرایی فرمهای فهداک
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
                                                                                            …

 • دهم رجب
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
  سالروز ولادت با سعادت سرور کائنات و مفخر عالمیان ، به حضرت امام محمّد التّقی ( الجواد ) علیه السّلام و نیز ولادت فخر آفرین صحرای کربلا حضرت علی الأصغر علیه السلام را به پیشگاه با عظمت وارث پیغمبران و خاتم اوصیا ،حضرت صاحب الزّمان ارواحنا فداه و عموم شیعیان و محبین حضرات …

 • جزوه قدم به قدم با مدیران راهنمای عتبات عالیات ویژه کاروانهای نوروزی
  ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
  جهت دریافت فایل مذکور به ضمیمه مراجعه کنید

اخبار

پایان مذاکرات حج ۹۸ میان ایران و عربستان/تفاهم نامه حج تمتع ۹۸ به امضا رسید

گروه خبر: حج عمره ۲۸ آذر ۱۳۹۷

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، هیئت مذاکره کننده حج تمتع 98 به سرپرستی علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و بنابر دعوت بنتن وزیر حج و عمره عربستان سعودی به منظور مذاکرات حج تمتع روز یکشنبه گذشته (25 آذرماه عازم) عربستان سعودی شد.

مذاکرات میان دو طرف در خصوص حج تمتع 98 در دو سطح آغاز شد که در جلسه نخست  کارشناسان در خصوص موضوعات اجرایی حج به بحث و تبادل نظر پرداختند و پس از ارائه پیشنهادات ، نتیجه جلسه برای مذاکرات میان رئیس سازمان حج و زیارت و  وزیرحج و عمره عربستان سعودی آماده شد.

در جلسه نهایی میان  رشیدیان و بنتن نیز دو طرف به جمع بندی مذاکرات کارشناسی و نکات مورد نظر طرفین پرداختند .

رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار با بنتن همچنین فهرستی از مشکلات حج سال 97 را ارایه و پیشنهاداتی را برای حج آینده بیان کرد.

وزیر حج و عمره عربستان سعودی هم نظرات خود را نسبت به موضوعات مطرح کرد و قول مساعد  به منظور رفع مشکلات گذشته و برنامه ریزی برای بهبود آنها در حج سال 98 را مورد توجه قرار داد که منجر به امضای تفاهم نامه حج آتی شد.

از جمله بندهای مورد توافق طرفین که به موجب قول مساعد وزیر حج و عمره عربستان سعودی صورت گرفته است راه اندازی دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان و تسهیل ویزا و اقامت اعضای کمیته های اجرایی و تیم کنسولگری در موعد مقرر و پیگیری رفع مشکلات در حوزه های مختلف عملیات اجرایی بوده است.

به موجب تفاهم نامه امضاء شده میان سازمان حج و زیارت کشورمان و وزارت حج و عمره عربستان ، تعداد حجاج و عوامل اجرایی ایران در موسم حج تمتع آینده ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر خواهد بود وانشاءالله حجاج ایرانی در کمال عزت، کرامت، امنیت و سلامت حج خود را برگزار می کنند.

دست اندرکاران برگزاری حج در کشورمان امیدوارند با توجه به فرصت باقیمانده بتوانند با برنامه ریزی و پیگیری امور مربوطه و همچنین با همدلی همه دست اندکاران، خدمتی شایسته به ضیوف الرحمن ارایه دهند.

گفتنی است، همه ساله وزارت حج و عمره عربستان سعودی از همه کشورهای اسلامی در رابطه با حج تمتع دعوت به عمل می آورد که بر همین اساس و طبق روال معمول از سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران نیز دعوت به عمل آمد تا برای حج 1440 سفری را به عربستان داشته باشد.

منبع: خبرگزاری حج
چاپ خبرتصاویر: