اخبار

تازه ترین جزییات از برداشته شدن هزینه روادید عتبات عالیات

گروه خبر: عتبات عالیات ۱۰ فروردین ۱۳۹۸

سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به تصویب حذف هزینه روادید عراق در شورای وزیران این کشور گفت: اجرای این مصوبه منوط به ابلاغ آن به سفارت عراق در جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ مرتضی آقایی در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر تصویب حذف هزینه روادید برای ایرانی ها در هیات دولت عراق گفت: شب گذشته شورای وزیران عراق حذف هزینه روادید سفر  ایرانی ها به این کشور را در صورت اقدام متقابل تصویب کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از این اقدام خاطر نشان کرد: تفاهم نامه مربوط به حذف هزینه روادید میان جمهوری اسلامی ایران و عراق در سفر اخیر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور محترم کشورمان به عراق انجام پذیرفت و دو طرف بر اجرای هر چه سریعتر این موضوع تاکید کردند.
 

سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص زمان اجرایی شدن این مصوبه نیز تصریح کرد: ما پيگير ابلاغ این مصوبه به سفارت عراق در تهران هستیم.
آقایی توضیح داد: هر زمان که سفارت عراق این مصوبه را اجرایی کند سازمان حج و زیارت هزینه های صدور رواديد هر یک از زائران را که مشمول این مصوبه و رایگان شدن هزینه ها شوند، بازمی گرداند.
وی تصریح کرد: احتمالا زمان ابلاغ و اجرای این مصوبه بعد از نیمه فروردین ماه خواهد بود؛ البته امیدواریم با پیگیریهای عزيزان وزارت امور خارجه کشورمان و دست اندرکاران ذیربط مصوبه شورای وزیران عراق هر چه زودتر ابلاغ و اجرایی شود تا زائران هر دو کشور از پرداخت هزینه روادید معاف شوند.

 
منبع: روابط عمومی شرکت مرکزی
چاپ خبرتصاویر: