اخبار

آیین تودیع و معارفه نماینده ولی‌فقیه درامور حج و زیارت برگزار شد

گروه خبر: اخبار عمومی ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

آیین تودیع و تکریم از تلاش‌ها و خدمات حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر در حوزه حج و زیارت و معارفه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید عبدالفتاح نواب به‌عنوان نماینده جدید ولی‌فقیه درامورحج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، امروز با حضور مسئولان و شخصیت‌های برجسته کشوری در سالن اجتماعات ساختمان حج و زیارت در تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مرکزی کارگزاران  ، در آیین تودیع حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر و معارفه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب به‌عنوان نماینده جدید ولی‌فقیه درامورحج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی چهره‌هایی نظیرحجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب و آیات محمد محمدی ری شهری، سید هاشم رسولی‌محلاتی، محسن قمی، سید هاشم حسینی بوشهری ، محمدعلی تسخیری، همچنین آقایان سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت حضور داشتند.

دراین مراسم از خدمات چهار دهه فعالیت حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در حوزه حج و زیارت تجلیل شد و رئیس دفتر مقام معظم رهبری حکم انتصاب حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی را به حجت الاسلام والمسلمین نواب اهدا کرد.

متن حکم انتصاب رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجة الاسلام آقای سیّد عبدالفتاح نواب دامت توفیقاته
اکنون که جناب حجةالاسلام آقای قاضی عسکر پس از یک دوره تلاش موفق در سرپرستی حجاج از این مسئولیت کناره‌گیری کرده‌اند با تشکر فراوان از خدمات گسترده‌ی ایشان، جنابعالی را که برخوردار از صلاحیت‌های وافر و تجربه‌های ارزشمند در امر خطیر حج و اتقان و کارآمدی در سابقه‌ی فعالیتهای خود می‌باشید به نمایندگی خود و سرپرستی حجاج محترم ایرانی منصوب می‌کنم.
فریضه‌ی حج موهبت بزرگ خداوند بر مؤمنان و فرصت بی‌نظیر فردی و اجتماعی و بین المللی برای آنان است. مهم آن است که ما قدر این نعمت را شناخته و ظرفیت بهره‌مندی از آن را در مقیاس فرد و جامعه افزایش دهیم. چگونگی هدایت و مدیریت این رویداد عظیم، می‌تواند نقش‌آفرین در این شناخت و بهره‎مندی باشد، و امید است جنابعالی در این عرصه‌ی حساس مشمول توفیق و کمک خداوند بوده و آزمون شایسته‌ئی را بگذرانید.

منبع: روابط عمومی شرکت مرکزی
چاپ خبرتصاویر: