اخبار

دیدار سفیر عراق در تهران با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت/آمادگی سفارت عراق برای افزایش رفاه و

گروه خبر: اخبار عمومی ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت مرکزی کارگزاران و به نقل از بعثه مقام معظم رهبری؛ آقای سعد جواد قندیل سفیر جمهوری عراق در کشورمان روز دوشنبه با حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب از گسترش همکاری ها بین دو طرف  در حوزه حج و زیارت استقبال کرد و افزودباتوجه به حضور گسترده عاشقان حسینی در ایام اربعین درکشورعراق و احتمال افزایش حضور زائران، ضروری است بازگشایی مرز خسروی در اولویت قرار گیرد تا سفر زائران حسینی تسهیل شود.
آقای سعد جواد قندیل سفیر جمهوری عراق نیز در این دیدار توسعه روابط دو طرف را در راستای منافع دو کشور و دو ملت دانست و برهمکاری‌های مشترک بین تهران- بغداد برای ثبات در منطقه و مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

وی گفت: سفارت جمهوری عراق درتهران آمادگی دارد در حوزه حج و زیارت اقدامات لازم را برای افزایش رفاه و آسایش زائران دو کشورانجام دهد.

در این دیدار که آقای مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت  نیز حضورداشت، با اشاره به رایگان شدن ویزای زائران پیشنهاد کرد برای رفع برخی مشکلات احتمالی، دو طرف همکاری نزدیکتری با یکدیگر داشته باشند.

سفیر جمهوری عراق نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد، آمادگی خود را برای بر طرف کردن موانع پیش رو اعلام کرد.

منبع: روابط عمومی شرکت مرکزی
چاپ خبرتصاویر: