اخبار

رییس سازمان حج و زیارت : عزت ، کرامت و امنیت زائران محور عمل دست اندرکاران امر حج است/صرفه جویی درهز

گروه خبر: حج عمره ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت مرکزی کارگزاران ؛ علی رضا رشیدیان در همایش آموزشی توجیهی مدیران وعوامل حج استانهای گلستان، مازندران ، گیلان وسمنان ضمن با بیان اینکه امید است حج امسال در نهایت آرامش برگزار شود، افزود : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و در چارچوب سیاست های جمهوری اسلامی تلاش برای ایجاد و تقویت روحیه اخوت و برادری ، ارتباط با مسلمانان جهان و وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی و توجه به خودسازی از جمله ضرورت ها و ارکان این سفر معنوی، عبادی و سیاسی مورد توجه جدی است.
وی اظهار کرد : با توجه به انجام پروازهای امسال توسط هواپیمایی کشورمان، به طور متوسط اقامت حجاج در عربستان 35 روز خواهد بود ضمن آنکه این زمان برای برخی کاروان ها بیش از این مدت خواهد بود و حجاج باید این زمان را فرصتی مغتنم دانسته و از ابعاد مختلف این حضوردر جوار بیت الله الحرام بهره بیشتری گیرند.

به گفته رییس سازمان حج و زیارت ، با توجه به برنامه پروازی که عربستان بر آن توافق و اعلام کرده است،نخستین پرواز حجاج ایرانی ۱۷ تیرماه انجام از کشور به مقصد عربستان انجام می شود و پرواز‌های بازگشتی نیز از ۲۷ مرداد (16 ذیحجه) آغاز تا ۱۷ شهریور ماه برابر با ۸ محرم ادامه می یابد.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین در خصوص ارزهم گفت : ارز همراه زائران حج امسال هم همانند سال قبل 200 دلار تعیین شده که با توجه به هماهنگی صورت گرفته با بانک عامل قبل از سفر در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

وی در موضوع سوغات هم به زائران توصیه کرد : سوغات مورد نیاز خود را از فروشگاههای اینترنتی که در برخی استان ها هماهنگ و برنامه ریزی شده تهیه کنند که این موضوع هم در راستای حمایت از تولید داخلی است و از سویی با توجه به شرایط کنونی ، ارزکمتری از کشور خارج می شود و هم زائران از مدت اقامت خود در این سفر معنوی ،بهره بیشتری می برند.

منبع: روابط عمومی شرکت مرکزی
چاپ خبرتصاویر: