• مجمع عمومی شرکت مرکزی کارگزاران تهران نوبت دوم
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱
  آگهی نوبت دوم دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت مرکزی کارگزارارن امور زیارتی استان تهران ) سهامی خاص( شناسه ملی 10102567775 با عنایت به حد نصاب نرسیدن تعداد سهامداران در جلسه نوبت اول مورخ 01/08/1401 بدینوسیله از کلیه سهامداران محترم دعوت می شود تا در جلسه نوبت دوم در …

 • ثبت نام کاروان های شرکت مرکزی کارگزاران
  ۲ آبان ۱۴۰۱
  جهت ثبت نام در کاروان های عتبات این شرکت میتوانید با شماره تماس 66438077 و 66438078 تماس برقرار نمایید.

 • آغاز مجدد ثبت نام کاروان های عتبات
  ۲ آبان ۱۴۰۱
    با عرض سلام و احترام خدمت مشتاق زیارت عتبات عالیات  بدینوسیله باطلاع می رساند ثبت نام کاروان هایشرکت مرکزی کارگزاران استان تهران از 1401/08/03 مجددا از سر گرفته خواهد شد. جهت ثبت نام در کاروان های مذکور به سایت atabatorg.haj.ir مراجعه و در منوی ثبت نام مقدماتی کد کارگزاری …

 • آغاز ثبت نام عتبات عالیات عراق تاریخ 1 الی 15 بهمن
  ۲۶ دی ۱۴۰۰
  آغاز ثبت نام عتبات عالیات عراق تاریخ 1 الی 15 بهمن از امروز ساعت 12 در سایت https://atabatorg.haj.ir/Login.aspx

 • آغاز ثبت نام عتبات عالیات عراق
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰
  به اطلاع کارگزاران و مردم شریف ایران می رساند ثبت نام کاروان های عتبات عالیات عراق آغاز شده و هم اکنون همه عزیزان می توانند با مراجعه با سامانه ثبت نام عتبات جهت این امر مراجعه فرمایند.

 • واحد نقل و انتقال فیش حج تمتع و عمره شرکت مرکزی کارگزاران
  ۹ آبان ۱۴۰۰
  جهت انجام امور مربوط به انتقال فیش حج تمتع و عمره روزهای شنبه تا 4 شنبه از ساعت 9 الی 14 می توانید به شرکت مرکزی کارگزاران مراجعه نمایید. آدرس:                تهران، میدان توحید، خیابان نصرت غربی، بعد از کوچه کاظم بیگی پلاک 88 تلفن:               …

اخبار

رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار وزیر حج عربستان : با راه اندازی عمره در صورت تامین شروطمان موافقیم

گروه خبر: حج عمره ۷ شهریور ۱۳۹۸


رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر حج عربستان گفت : ما با راه اندازی عمره به شرط تامین عزت، کرامت و امنیت عمره گذارانمان موافقیم اما باید برای حمایت کنسولی اتباع عمره گذارمان نیز اقدام مناسبی صورت گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر حج عربستان گفت : ما با راه اندازی عمره به شرط تامین عزت، کرامت و امنیت عمره گذارانمان موافقیم اما باید برای حمایت کنسولی اتباع عمره گذارمان نیز اقدام مناسبی صورت گیرد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان حج  و زیارت ، علی رضا رشیدیان و هیات همراه طی دومین دیدار اخیر خود با محمد صالح بنتن ، با ارائه سه پیشنهاد و راهکار در این زمینه تصریح کرد :  یکی از آنها افتتاح کنسولگری مستقل و دیگری پیگیری مباحث از طریق دفتر حافظ منافع و سومین راهکار هم اتخاذ شیوه ای است که امسال در موسم حج اجرایی وطی آن هیاتی کنسولی در این ایام در عربستان حضور یافت .

 وی افزود : در واقع هیات کنسولی می تواند در موسم عمره در عربستان حضور داشته باشد و در صورت لزوم به حل مشکلات کنسولی عمره گذاران بپردازد که در این خصوص باید میان وزارت امور خارجه ایران و عربستان هماهنگی های لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد : در صورت راه اندازی عمره و حضور عمره گذاران ما در عربستان ، انتظار می رود متقابلا قوانین سختگیرانه عربستان سعودی نسبت به سیاحان، گردشگران و زائران این کشور در سفر به ایران نیز برداشته شود.

رشیدیان در ادامه در رابطه با موضوع شهدای مسجد الحرام و منا و پیگیری های حقوقی انجام شده برای مطالبات خانواده معظم این شهدا گفت : باید در این موضوع با توجه به قول های قبلی مسئولان عربستانی ، تسریع و اقدام عملی انجام شود.

وی خطاب به وزیر حج عربستان اظهار کرد : پیش از این اعلام کردید که در رابطه با شهدای مسجد الحرام به جمع بندی رسیده اید و قرار بر این بود که ما مشخصات وراث شهدای مسجدالحرام رابه دفتر نمایندگی عربستان در نیویورک ارسال کنیم که انجام شد .

وی تصریح کرد : بر اساس اعلام شما در نشست قبلی، مباحث حقوقی آن انجام شده و موضوع به دفتر نمایندگی عربستان در نیویورک هم ابلاغ گردیده  اما زمانی که دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی موضوع را پیگیری کرد ، اعلام کردند که تا کنون به آنها چیزی در این مورد اعلام و ابلاغ نشده است.

وی در موضوع شهدای منا هم گفت : خانواده این شهدا از اینکه تکلیف این موضوع بعد از گذشت 4 سال هنوز روشن نشده ناراحت و پیگیرموضوع هستند و ما باید جوابگوی آنها باشیم و انتظار می رود سریعتر این موضوع به جمع بندی نهایی رسیده و نتیجه اعلام شود.

وی در ادامه با بیان اینکه حج در اصلاح و نزدیکی تعاملات بین ملت های مسلمان کشورهای مختلف بسیار تاثیر گذار است ، گفت : باید این کنگره عظیم تقویت شود و کشورهای همسایه از این ظرفیت برای اصلاح روابط فی مابین بهره گیرند.

وی با قدردانی از برگزاری خوب حج امسال گفت : همکاری موسسه مطوفی ، مکاتب و نیز مراکز درمانی عربستان در ارائه خدمات به حجاج ایرانی امسال نسبت به سال های گذشته بهتر بود .

 وی عنوان کرد : در موضوع صدور ویزا برای زائران و عوامل اجرایی ما هم، امسال خوب عمل شد و ویزاها به موقع در اختیار قرار گرفت.

رشیدیان ادامه داد : در موضوع حمل و نقل در عربستان و تخصیص اتوبوسهای جدید برای جابه جایی زائران ایرانی معاون نقل این کشور ،همکاری و هماهنگی مناسبی داشت که رضایت نسبی حجاج ما را در پی شد.

وی همچنین در زمینه برگزاری دعای کمیل در جوار حرم مطهر نبوی هم گفت : با توجه به موانعی که امسال برای این امر وجود داشت امید است پیرو مذاکرات و تفاهمی که داشتیم برای سال آینده بتوانیم این درخواست به حق زائران ایرانی را محقق نموده و دعای کمیل را در جوارحرم نبوی برپا نماییم .

وی در این میان برخی از مشکلات موجود در حج امسال را کمبود جا وکاهش متراژ تخصیصی به زائران ایرانی در منا و عدم تناسب سرویس های بهداشتی با جمعیت حجاج دانست و گفت : دو طبقه کردن فضاهای موجود تا حد زیادی می تواند مشکلات را مرتفع کند.

وی ضرورت تعیین نقاط خاص برای حلق و رعایت مباحث بهداشتی و استفاده از ساختمان های موجود و نیز اجازه ساخت و ساز در منا را از جمله مباحث مهم برای تسهیل شرایط زائران بیت الله الحرام در سال آتی دانست.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با بیان اینکه امسال در بحث تعیین ساعات و مسیر حرکت کاروان ها برای رمی جمرات تدبیر خوبی اندیشیده شده بود ، گفت : در سال آتی باید با ایجاد سایه بان  وبهره گیری بیشر از زیر گذر و اصلاح ساعت حرکت کاروان های ایرانی برای رمی جمرات اقدام مناسبی در این امر صورت بگیرد.

*عربستان برای راه اندازی عمره آمادگی کامل دارد

وزیر حج عربستان با قدردانی از رئیس سازمان حج و زیارت در مدیریت و سازماندهی مطلوب و منسجم حج  اعلام کرد : ما برای راه اندازی حج عمره آمادگی کامل داریم و می توانیم در اسرع وقت آن را اجرایی و عملیاتی کنیم .

محمد صالح بنتن در جریان این دیدار گفت : در برخی مباحث مربوطه باید وزارت خارجه دو کشور به توافقات لازم برسند و این مشکلات باید توسط آنها حل و فصل شود.

 وی تصریح کرد : اما تا آنجا که به آغاز عملیات عمره برمی گردد ما با توجه به زیر ساختهای موجود آمادگی آن را داریم که تا 10 میلیون ویزای الکترونیکی عمره در سال صادر کنیم.

وی اظهار کرد : راه کار حضور نیروهای کنسولی در عمره مشابه اقدامی که در حج تمتع امسال صورت گرفت ،امری شدنی و مناسب برای برقراری عمره است.

 وی در عین حال در موضوع مسائل کنسولی به عنوان مقدمه سفرهای عمره با اشاره به چند راهکار مطروحه افزود : در راهکار آخری هیاتی از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به عنوان هیات کنسولی می توانددر موسم عمره در عربستان حضور داشته باشد و در صورت لزوم به حل مشکلات کنسولی عمره گذاران بپردازد که در این خصوص باید میان وزارت امور خارجه ایران و عربستان هماهنگی های لازم صورت گیرد.

وی در موضوع شهدای مسجد الحرام و اعلام چندین باره آنها برای به انجام رسیدن مباحث حقوقی و اعلام آن به نمایندگی عربستان در نیویورک گفت: این موضوع از سوی وزارت امور خارجه به ما اعلام شد که پیگیری های لازم برای روشن شدن موضوع را انجام خواهم داد.

محمد صالح بنتن، در بحث شهدای منا هم با بیان اینکه همچنان بر روی اسناد ، مدارک وفیلم های حادثه منا کار می شود ، گفت :  هنوز به جمعبندی و نتیجه نهایی نرسیده ایم و در اسرع زمان با مشخص شدن نتیجه اعلام می شود .

وی در ادامه از تلاشهای سازمان یافته و موفق رئیس سازمان حج و زیارت در مدیریت منسجم و با برنامه و منظم حج زائران ایرانی در طول این موسم قدردانی نمود.

وی گفت : شما توانستید مدیریت خوبی را در صحنه حج به نمایش بگذارید و به بهترین وجه عملیات حج را ساماندهی کنید.

وی ابراز امیدواری کرد : حجاج بیت الله الحرام در کمال آسایش اعمال عبادی خود را انجام دهند و به سلامت به موطن خود باز گردند.

وزیر حج عربستان تصریح کرد : ما هم خدمتگزاری به میهمانان خانه خدا را وظیفه و افتخار خود می دانیم و در این مسیر از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنیم.

وی در موضوع وجود برخی مشکلات در منا و عرفات گفت : در بحث کمبود سرویسهای بهداشتی منا در آینده برنامه هایی داریم که پیاده و اجرا می شود.

وی تصریح کرد : در خصوص بهره گیری از فناوری اطلاعات در جهت مدیریت بهتر حج گامهای مهمی برداشته شده که از جمله می توان به صدور ویزای اینترنتی حج اشاره کرد.

 
منبع: روابط عمومی شرکت مرکزی
چاپ خبرتصاویر: