• ساعت کاری شرکت مرکزی در روزهای پنجم ، ششم ، هفتم و هشتم فروردین ماه
  ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
  باسلام به اطلاع میرساند ساعت کاری شرکت مرکزی در روزهای پنجم ، ششم ، هفتم و هشتم فروردین ماه ساعت 8 الی 14 می باشد 

 • نگاهی به تقویم و اعمال ماه رجب
  ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
  رجب ماه خودسازی و توشه گرفتن است. هفتمین ماه از سال هجری قمری رجب نام دارد که نباید فضیلت آن را فراموش کرد زیرا در میان ماههای دوازده ‏گانه تنها و بدون ائتلاف با ماه‌های دیگر از حرمت و قداست ‏برخوردار است، در واقع چهار ماه در قرآن کریم با تعبیر «حرم‏» یعنی …

 • مزیتهای فرآیند جدید ثبت نام حج تمتع
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  حتراماً، با توجه به تغییر فرآیند ثبت نام حج تمتع در سال 97، در ادامه شرح عملیات سال های گذشته و روند فعلی به همراه مزایا و آسیب های آن به استحضار می رسد. فرآیند ثبت نام حج تمتع در سال 96 : متقاضی جهت رزرو در کاروان می توانست با مراجعه به سامانه http:‏/‏/haj96.haj.ir به صورت …

 • پیام تسلیت
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  انا لله و انا الیه راجعون   بدینوسیله درگذشت مادر گرامی جناب آقای علی رستم منش مدیر محترم دفتر زیارتی مهزیار را به ایشان و خانواده محترم تسلیت عرض نموده آمرزش الهی را برای آن مرحومه از خداوند منان خواستاریم .  شرکت مرکزی کارگزاران استان تهران

 • اطلاعیه مهم
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
  اطلاعیه مهم   باعنایت به اینکه کاروان های اعزامی به عتبات عالیات می بایست مدارک خود را تا تاریخ 96/12/20 تحویل شرکت مرکزی میدادند . متاسفانه هنوز تعدادی از دفاتر به این مهم اقدام ننموده اند ، لذا باعنایت به تعطیلی سفارت عراق می بایست تا پایان ساعت اداری امروز 96/12/21 نسبت به …

 • دستور العمل مدیران ، روحانیون و مداحان کاروان ها در ایام عید نوروز 97
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
  باسلام  دستور العمل مدیران ، روحانیون و مداحان کاروان ها در ایام عید نوروز 97 ابلاغی از مدیرکل محترم دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت جهت استحضار و اقدامت لازم در ذیل این اطلاعیه  ارسال میگردد .   

اخبار

تاکید سرپرست حجاج ایرانی بر انجام حجی مطلوب و عزتمندانه

گروه خبر: حج عمره ۲۵ فروردین ۱۳۹۵

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت تأكيد كرد: ما مصمم به انجام حجي مطلوب و عزتمندانه و بر پايه تفاهم و همكاري دو كشور با يكديگر هستيم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت فريضه حج را واجب الهي و ركن دين دانست و تاكيد كرد عليرغم تأخير بوجود آمده ما مصمم به انجام حجي مطلوب و عزتمندانه و بر پايه تفاهم و همكاري دو كشور ايران و عربستان با يكديگر هستيم.


حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در اين گفتگو تصريح كرد: ما در چند سال گذشته با مسئولان حج عربستان سعودي به يك نظر مشترك دست يافتيم مبني بر اينكه حج را از روابط سياسي دو كشور جدا بدانيم، تا آسيبي به حج‌گزاري ايرانيان وارد نشود.

سرپرست حجاج ايراني درباره برخي اظهارنظرهاي منتشر شده در رسانه‌ها و مطبوعات در خصوص حج گزاري ايرانيان گفت:متأسفانه در چند سال گذشته در آستانه برگزاري مراسم حج و يا اعزام هيئت‌هاي مذاكره كننده به كشور ميزبان برخي افراد اظهارنظرهاي غيرمسئولانه‌اي را مطرح مي‌كنند كه پايه و اساس منطقي ندارد. وي افزود:فردي كه هيچگونه نقشي در برگزاري حج ندارد چگونه مي‌تواند اظهار كند كه زائران ما امسال به حج نمي‌روند و سخن از تعطيلي حج به ميان آورد؟

نماينده ولي فقيه اضافه كرد :ما همه ساله در انجام مذاكرات وهنگام امضاي تفاهم‌نامه‌ها، مصالح ملي و عزت مردم ايران اسلامي را مد نظر داشته و هرگز اموري راكه با آن منافات داشته باشد نپذيرفته و نخواهيم پذيرفت.

وي لزوم هوشمندي و تدبير در مذاكره با طرف سعودي را خاطرنشان ساخت و گفت هيات اعزامي جمهوري اسلامي ايران دراين مذاكرات در چارچوب سياست هاي نظام براي حضور ايرانيان در مراسم حج كه قطعاً به تقويت وحدت امت اسلامي كمك مي كند اقدام خواهد كرد.

سرپرست حجاج ايراني با اشاره به اينكه در سالهاي گذشته به مسئولان عربستان اعلام كرده‌ايم كه امنيت مكه و مدينه را امنيت خود مي‌دانيم اضافه كرد: همه ساله تلاش كرده‌ايم تا حجاج ايراني در نظم كامل و با مراعات قوانين عربستان، حج را انجام دهند و خوشبختانه مسئولان آن كشور نيز بارها به اين مهم اعتراف داشته‌اند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر افزود : زائران ايراني نشان داده‌اند علاوه بر نظم و انضباط خاص خود هميشه به دنبال توجه به قرآن، دعا و تضرع و تقويت وحدت امت اسلامي بوده‌اند و قطعاً اگر مذاكرات به نتيجه برسد امسال نيز بر همان اساس عمل خواهدشد.

نماينده ولي فقيه اظهار داشت : سال گذشته برخي مشكلات بوجود آمده را قبل از حوادث سقوط جرثقيل و منا با گفتگو با طرف مقابل حل كرديم و همواره معتقديم مسائل مربوط به حج با تفاهم و گفتگو با يكديگر رفع خواهد شد.

سرپرست حجاج ايراني با تاكيد بر فرمايشات مقام معظم رهبري در مورد فاجعه منا گفت: همه كساني كه پي‌گير حوادث سال گذشته مسجدالحرام و منا هستند بخوبي مي‌دانند كه بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت مجدّانه مسائل مربوط به آن دو فاجعه راپيگيري نموده و همچنان تا رسيدن به تمامي اهداف مورد نظر تلاش ها را ادامه خواهند داد.

وي افزود:در اين ارتباط گام‌هاي مهمي در داخل برداشته شده و ان شاءا... با مذاكرات پيش‌رو اميد است قول‌هاي داده شده مسئولان عربستان در رابطه با پرداخت ديه به بازماندگان نيز هرچه زودتر عملي شود.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با بيان اينكه زائران عزيزي كه امسال عازم سفر حج هستند نگران نباشند گفت:تمامي مشكلات سال گذشته با حضور كارشناسان در جلسات فراوان مورد بحث قرار گرفته و راهكارهاي مقابله با آنها و تضمين امنيت زائران مشخص شده است كه به مرور به اجرا گذاشته خواهد شد.

حجه‌الاسلام‌والمسلمين قاضي عسكر درباره شرايط حضور ايرانيان در عمره هم اظهار داشت در صورتي كه عربستان حكم دو پليس خاطي را اعلام و آنها را مجازات كند زمينه براي انجام اين فريضه نيز فراهم خواهد شد.
منبع: روابط عمومی شرکت مرکزی کارگزاران استان تهران
چاپ خبرتصاویر: