اخبار

میهمانان خانه خدا بدرقه شدند

گروه خبر: حج عمره ۹ مرداد ۱۳۹۶

همزمان با آغاز اعزام زائران حج ۹۶، آیین بدرقه میهمانان خانه خدا صبح امروز دوشنبه ۹ مرداد‌ماه با حضور سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و حمید محمدی، رئیس سازمان حج و زیارت به‌ همراه جمعی از مسئولان کشوری و زائران اعزامی به حج ۹۶ در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این مراسم سه کاروان از استان‌های تهران، مرکزی و البرز برای انجام مناسک حج حضور دارند که تا ساعاتی دیگر راهی سرزمین وحی خواهند شد. کاروان‌های اعزامی در قالب ۲۵۹ زائر زن و مرد به همراه حدود ۳۰ نفر از نیروهای ستادی و عوامل اجرایی راس ساعت ۱۱:۵۵ به مدینه منوره پرواز خواهند کرد.

‌به گزارش ایکنا، امسال ۸۶ هزار ۵۰۰ زائر ایرانی در قالب ۶۰۰ کاروان با ۳۳۵ پرواز از ۲۰ ایستگاه پروازی کشور در قالب ۴۰ هزار و ۲۶۰ زائر مرد و ۴۰ هزار و ۳۳۶ زائر زن برای انجام مناسک حج تمتع راهی عربستان می شوند. 

از ۸۶ هزار ۵۰۰ زائر اعزامی ۸۰ هزار و ۵۹۶ نفر زائر و مابقی در قالب نیروهای ستادی، اجرایی، تدارکات، کادر پزشکی، امداد و نجات، خدمات، حمل و نقل و غیره هستند. زائران ایرانی حج ۹۶ با ۱۷۹ پرواز به مدینه منوره و با ۱۵۶ پرواز دیگر وارد جده خواهند شد.

منبع: روابط عمومی شرکت مرکزی
چاپ خبرتصاویر: